Про завод

Завод ТОВ «КамТЗ» - це виробник високотехнологічної трубної продукції:

Безшовні холоднодеформовані труби ГОСТ 8734-75

Підприємство працює за технологією холодного деформування (холодна прокатка і холодне волочіння) і гарячого пресування.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА холоднодеформованих труб

Технологічний процес виробництва холоднодеформованих труб складається з ряду послідовних операцій.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА холоднодеформованих труб

Рис. 1.Технологічний процес виробництва холоднодеформованих труб.

 

За допомогою холодної протяжці трубну заготовку зі складу подають на стелажі, де проводять огляд і відбраковування неякісної продукції. На придатних для використання заготовках обрізають кінці, розрізають і набирають їх в пакети. При виробництві труб зі спеціальних сталей заготовки піддають попередньому відпалу в печі. Це потрібно для відновлення пластичних властивостей металу до рівня, необхідного для пластичної деформації. Залежно від складу сталі застосовують два види термообробки: одинарну (відпал, нормалізацію або відпуск); подвійну (гартування або нормалізаці. з наступним відпуском). Перед волочінням труби виконують ряд підготовчих операцій: огляд, зачистку, різку на частини, забивання кінців, травлення, нанесення технологічних покриттів і мастила. Після волочіння відпал може бути як заключною операцією волочіння, так і проміжним етапом між циклами волочіння; правка труб на валковому правильному стані і обрізка кінців труб; приймання ВТК і пакетування - це заключні операції.

Труби під час волочіння виготовляють за кілька проходів з поступовим зменшенням діаметра і товщини стінок.

Технологія виробництва холоднодеформованих труб.

Волочіння - це пластична деформація металу, яка полягає в протягуванні заготовки через отвір волоки, розміри якого менше розмірів поперечного перерізу заготовки. Суть методу полягає в протягуванні заготовки через отвір в інструменті, який постійно звужується і називається волокою.

Волочіння, як правило, здійснюють в холодному стані. Вихідними заготовками служать прокатні труби зі сталі, кольорових металів та їх сплавів.

Волочіння без оправлення застосовують для зменшення діаметра труби, деформація труби за прохід становить 10 ... 35%, а коефіцієнт витяжки - 1,10 ... 1,5.

Волочіння труб здійснюють кількома способами: без оправлення, на короткій оправці, на довгій оправці та на деформованому осерді.

 

Волочіння без оправлення застосовують в тому випадку, коли необхідно зменшити тільки діаметр труби. Деформацію проводять за допомогою волоки, яка нерухомо закріплена в упорі (люнеті) волочильного стану.

На кінці труби, що виходить з волоки, пластична деформація недопустима. Тягне зусилля, що прикладене до заготівлі, необхідно не тільки для деформування металу, але й для подолання сили тертя його об інструмент (волоку). Для їх зменшення застосовують змазки і полірують отвір в волоку.

Схема ланцюгового волочильного стану

Рис. 2.  Схема ланцюгового волочильного стану:

1  - волока:  2 - кліщі; 3 -  каретка; 4 - тяговий крюк; 5  - ланцюг; 6 - провідна зірочка; 7  - редуктор; 8 - привід (електродвигун)

Ланцюгові стани з прямолінійним рухом тягнучого пристрою застосовують для волочіння прутків і труб. Кінець прутка пропускають через отвір волоки  1 і захоплюють кліщами 2, які закріплені на каретці 3. Каретка через тяговий крюк 4 переміщається пластинчастої ланцюгом 5, що приводиться в рух від зірочки 6, яка обертається від електродвигуна  8 через редуктор 7.

Велику роль в отриманні холоднокатаних труб високої якості відіграє хімічна підготовка поверхні труб перед деформацією. Окалину з поверхні вуглецевих труб видаляють травленням в кислотних розчинах (H2SO4, HCl). При травленні добре розчиняється залізо і його оксид FeO. У процесі хімічної реакції кислотного розчину з окалиною виділяється водень, який руйнує зчеплення окалини з металом і сприяє її відділенню. При травленні близько 0,5% металу втрачається, в результаті чого якість металу погіршується - він набуває травильну крихкість, для боротьби з якою використовують спеціальні присадки. Для травлення труб з легованих сталей застосовують лужний розплав NaOH з окислювачем NaNO3. При обробці сталей в цьому розплаві відбувається перетворення оксидів заліза і легуючих елементів до вищих, які легко розчиняються в кислотах.

Після травлення для видалення з поверхні труб кислотного розчину і продуктів травлення труби промивають гарячою водою у ванні, а потім струменем холодної води під тиском.

Оскільки технологічні покриття і мастила погано пристають до вологої поверхні труби, то після промивання труби піддають сушці в печах при температурі 150-180 °С. Тривалість сушіння становить близько 20-30 хвилин.

Перед проведенням холодної протяжці на поверхню труб наносять технологічні покриття і мастила, які служать для зменшення коефіцієнта тертя при деформації і отримання труб без поверхневих дефектів, а крім того, захищають метал від атмосферної корозії. В якості покриття для труб застосовують обміднення, фосфатування і оксолатування.

Обмідненню піддають труби з вуглецевих, легованих і нержавіючих сталей з чистою, знежиреною або труєною поверхнею. На трубних заводах застосовують два способи нанесення мідної плівки: холодний (контактний) і гарячий. До складу розчинів для хімічного обміднення входять: сірчана кислота (H2SO4); сульфат міді (CuSO4 5H20); хлорид натрію (NaCl); сульфат заліза (FeSO4 7H2O). Температура розчину 30 - 75 °С, час витримки становить 1 - 20 хвилин. Для труб зі сталі з високим вмістом нікелю і молібдену застосовують холодне обміднення в контакті зі стрижнями з вуглецевої сталі, при цьому труби є катодами, а прокладки з вуглецевої сталі - анодами, виникає гальванічний струм.

При холодній протяжці труб з вуглецевих і легованих сталей в якості покриття застосовують фосфатну плівку, яка має високе змочування і здатність утримувати на поверхні металу мастило. У промисловості застосовують два способи фосфатування. До складу розчинів для фосфатування труб входять: оксид цинку (ZnO); ортофосфорна кислота (H3PO4); азотна кислота (HNO3). Температура розчину 50 - 70 °С, витримка становить 7 - 10 хвилин.

Після фосфатування труби обробляють в 5 - 10%-му водному розчині господарського мила при температурі 35 - 50 °С протягом 8 - 10 хвилин. При взаємодії мила з цинкофосфатною плівкою утворюється цинкове мило, яке має хороші антифрикційні властивості.

Мідні фосфатні покриття не можуть бути використані як мастила. Тому їх завжди застосовують в якості підшару, а зверху наносять тонкий шар мастила, яке завдяки міцному покриттю добре утримується на трубі в процесі холодної прокатки, оберігаючи її від безпосереднього контакту з інструментом. При холодній деформації труб застосовують такі види мастил: тальк; графіт; солідол; касторове масло; мильна емульсія; окис цинку; полімерні жирні кислоти; хлористий амоній або натрій.

Трубоволочильний інструмент - це волочильні кільця (волоки) і оправлення.

Волоки

Волока виконана у вигляді кільця з конічним каліброваним каналом, вихідний отвір якого відповідає формі і розмірам зовнішнього контуру труби (рис. 3).

Волок

Рис. 3

 

Робочий канал волоки складається з наступних ділянок: вхідного конуса для плавного заходу вихідної заготовки; робочого конуса, на якому відбувається обтиснення труби; циліндричного каліброваного паска; вихідного конуса.

Кам'янський трубний завод з 1 серпня 2019 року запустив новий «Цех №2» з виробництва нержавіючих труб ГОСТ 9941-81 і освоїв технологію виробництва труб мідних і латунних круглого перетину загального призначення відповідно до ГОСТ 617-2006 (ДСТУ ГОСТ 617: 2007), а також трубок мідних і латунних тонкостінних, згідно ГОСТ 11383-75.

 

Кам'янський трубний завод сертифікат відповідності 2           Кам'янський трубний завод сертифікат відповідності        

Контакти

м. Кам'янське,

3-й Травневий провулок, 1 д.

+38 (056) 371 13 50 - Відділ трубного прокату

+38 (056) 785-49-13

+38 (097) 879-07-15

+38 (050) 551-59-74

+38 (095) 872-83-72- Відділ нержавіючого прокату

office@kamtz.com.ua

Розсилка

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати свіжі новини і інформацію.