Сталь 20

Сталь 20 – конструкционная углеродистая качественная

Кам'янський Трубний завод ТОВ «КамТЗ» спеціалізується на виробництві сталевих безшовних холоднодеформованих тонкостінних труб відповідно до ГОСТу 8734 78 (подробніше з сортаментом труб, що виробляють на заводі, можна ознайомитися перейшовши за посиланням). Найбільш поширені труби, виготовлені з 20-ї марки сталі.

Сталь 20 - конструкційна вуглецева якісна

Сталь 20 відноситься до конструкційних якісних нелегованих сталей збагачених вуглецем. Каменський Трубний завод виготовляє холоднотягнуту трубу з гарячекатаної труби - заготовки, яка повинна відповідати певним вимогам ГОСТу.

Виділяють п'ять основних типів вимог до механічних властивостей сталі 20:

  • Перший тип включає сталь, що піддається всім видам обробки, без проведення випробувань на розтягування і ударну в'язкість.
  • До другого типу відносять зразки сталі, що піддаються всім видам обробки, підданим нормалізації, розмірами до 25 мм, що пройшли випробування на розтяг і ударну в'язкість.
  • До Третього типу відносять такі ж зразки, як і зразки другого типу, з тими ж видами обробки та з тими ж видами випробувань, але з розмірами від 26 мм до 100 мм.
  • До четвертого типу відносять зразки із заготовок розміром до 100 мм, піддані термічній обробці. Їх також використовують для випробування матеріалів.
  • До п'ятого типу відносять зразки, з відпалених або випущених, а також можуть бути зразки, виготовлені з нагартованої сталі.

Хімічний склад стали 20

 У складі будь-якої сталі є широкий спектр хімічних елементів (домішки). Всі ці домішки впливають властивості сталі. Усі домішки в сталях ділять на корисні та шкідливі:

  • До корисних домішок належать ті, що формують бажані властивості сталі. Вуглець є основною корисною домішкою в сталях, він задає твердість сталі. Також до корисних домішок відносять кремній та марганець.
  • Присутність у сталі шкідливих домішок призводить до небажаних відхилень у властивостях сталі.

У сталі 20 міститься велика різноманітність домішок, у ній представлені вуглець, марганець, кремній, мідь, миш'як, нікель, фосфор та сірка. Допустимий відсотковий вміст домішок сталі 20 наведено в таблиці.

Сталь 20 має у своєму складі ферит та перліт. Піддаючи термічній обробці структура даного металу може бути змінена до пакетного мартенситу. Дані перетворення збільшать міцність сталі та зменшать її пластичність. Сталь 20 термічно оброблена таким чином, може використовуватися для виготовлення особливої ​​метизної продукції.

У процесі виплавки насичення сталі добавками відбувається нерівномірно, у зв'язку з чим у ГОСТі відображені допуски домішок, що містяться в сталі, завдяки чому домішки сусідніх марок сталі часто накладаються один на одного, що дозволяє в разі необхідності використовувати замість сталі 20 сталями марок 15 і 25.

Аналоги стали 20, які виробляють в інших країнах

Аналоги стали 20 які виробляються у інших країнах

 

Технологічні властивості стали 20

Сталь 20 набула широкого застосування в різних сферах господарювання як без спеціальної термічної обробки, так і з нею. Без спеціальної термічної обробки з неї виготовляють гаки підйомних кранів, прокатну продукцію, у тому числі труби як електрозварні, так і безшовні, та інші вироби, які використовуються під порівняно невеликим навантаженням при температурах від -40°С до +450°С.Це можуть бути осі, пальці або шестірні, а також ті деталі, які будуть піддаватися цементуванню для продовження терміну служби, адже сталь 20 може бути використана у виробництві особливо тонких деталей, переважно працюють на стирання. Хіміко-термічна обробка надає сталі додаткову міцність, що дозволяє експлуатувати вироби більш тривалий час, їхня основна перевага - висока міцність поверхні.

Для кування сталь попередньо розігрівають до +1280 С, в процесі кування сталь остигає на повітрі, оптимально завершити кування при температурі сталі +750 С, далі сталь остигає на повітрі.

Сталь 20 не флокеночувствительна і схильна до відпускної спроможності. Можливість зварювання даного типу стали нічим не обмежена, за винятком деталей, що піддавалися хіміко-термічній обробці.

 

Кам'янський трубний завод ТОВ «КамТЗ» є дочірнім підприємством компанії ТОВ «Інвестмаш» та спеціалізується на виробництві безшовних труб із вуглецевих марок сталі 10, 20, 35, 45, діаметрів від 6 до 45 мм та стінки 1-4,5 мм.

Пропонуємо широкий асортимент безшовних холоднодеформованих сталевих труб.

Трубна продукція – це наш основний вид діяльності, ми гарантуємо якість, усі вироби відповідають ДСТУ.

Ми здійснюємо доставку як оптовим, так і роздрібним покупцям металопрокату, виробів та деталей із труб, металоконструкцій по всій Україні.

 

.

Last modified on Середа, 24 листопада 2021 10:38

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Контакти

м. Кам'янське,

3-й Травневий провулок, 1 д.

+38 (056) 371 13 50 - Відділ трубного прокату

+38 (056) 785-49-13

+38 (097) 879-07-15

+38 (050) 551-59-74

+38 (095) 872-83-72- Відділ нержавіючого прокату

office@kamtz.com.ua

Розсилка

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати свіжі новини і інформацію.