Глосарій Р

РОЗКОТНИЙ СТАН.

Трубопрокатний стан гвинтовий або подовжньої гарячої прокатки для розкочування товстостінних гільз в чорнові труби на оправці.

РОЗКИСЛЮВАЧ.

  1. Реагент з більшою хімічною спорідненістю до кисню, ніж метал, що становить основу розплаву. Речовина додається в розплавлений метал для видалення вільного або пов'язаного кисню.
  2. Речовина, яка застосовується при виробництві безшовних труб для обробки внутрішньої поверхні прошитих товстостінних гільз, що при попаданні на поверхню гарячих гільз вступає в хімічну реакцію з окалиною та нагрітим металом з утворенням захисного антикорозійного стоячи. Найбільш широко застосовується при виробництві труб на ТПА з безперервним станом.

РОЗТЯГУВАННЯ.

  1. Деформація зразка або виробу під дією сили, що викликає збільшення розмірів тіла в напрямку її застосування.
  2. Форма випробувань в умовах деформації розтягування.

РЕДУКЦІЙНО-КАЛІБРІВНИЙ СТАН.

Багатоклітковий безперервний трубопрокатний стан подовжньої прокатки труб без оправки, призначений для редукування (зменшення діаметра) труб без зміни, зі зміною товщини стінки і підвищення точності розмірів по діаметру.

РЕДУКЦІЙНО-РОЗТЯЖНИЙ СТАН.

Багатоклітковий безперервний стан для гарячого редукування труб з натягом між клітями; дозволяє зменшувати як діаметр, так і товщину стінки вальцьованих труб.

РЕЙКОВИЙ СТАН.

Трубопрокатний стан для виготовлення з полої склянки, який отримується прошивкою на пресі або закачуванням кінцевої частині полої гільзи, чорнової товстостінної труби проштовхуванням склянки на дорні через ряд послідовно встановлених роликових обойм або кілець. Рейковий стан складається зі станини для зубчастої рейки, рейки, її приводу, станини для роликових обойм, неприводних роликових обойм і обладнання для циркуляції дорнів.

РІЗКА ЗАГОТОВОК.

Поділ попередньо нагрітих або холодних вихідних заготовок, злитків на мірні довжини.

РІЗКА ЗАГОТОВОК.

Поділ попередньо нагрітих або холодних вихідних заготовок, злитків на мірні довжини.

РЕКРИСТАЛІЗАЦІЯ.

Процес зародження і зростання нових зерен або тільки зростання зерен в деформованому полікристалічному металі чи сплаві за рахунок інших зерен тієї ж фази, що призводить до підвищення структурної досконалості і відновлення властивостей до рівня недеформованого стану. Розрізняють первинну, збиральну, вторинну рекристалізацію.

РУЛОН.

Смуга або стрічка у змотаному вигляді після гарячої або холодної обробки.

Остання зміна Неділя, 22 березня 2020 21:54
Інші матеріали у цій категорії: « Глосарій М Глосарій У-Ф »

Залишити коментар

Переконайтеся, що Ви ввели всю необхідну інформацію, в поля, позначені зірочкою (*). HTML код вносити не допустимо.

Контакти

м. Кам'янське,

3-й Травневий провулок, 1 д.

+38 (056) 371 13 50 - Відділ трубного прокату

+38 (056) 785-49-13

+38 (097) 879-07-15

+38 (050) 551-59-74

+38 (095) 872-83-72- Відділ нержавіючого прокату

office@kamtz.com.ua

Розсилка

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати свіжі новини і інформацію.