Глосарій М

МАГНІТНОПОРОШКОВИЙ МЕТОД КОНТРОЛЮ.

Метод неруйнівного контролю, заснований на притяганні часток магнітного порошку силами неоднорідних магнітних полів, що виникають на поверхні намагнічених об'єктів контролю, з утворенням індикаторних малюнків у вигляді скупчень частинок порошку, призначений для виявлення дефектів у вигляді порушень суцільності матеріалів і дефектів їх фізико-механічної структури.

МАНИПУЛЯТОР.

Механізований засіб для виконання допоміжних операцій, пов'язаних зі зміною положення заготовки. Робочим органом механізму є потужні механізовані кліщі, призначені для захоплення заготовки, що забезпечують її переміщення в горизонтальній і вертикальній площині, і, при необхідності, обертання.

МАРКА СТАЛІ.

Буквено-цифрова система позначення, при якій буквами умовно позначаються назви хімічних елементів і способи виплавки сталі, а цифрами - граничний вміст ключових елементів, які формують її фізико-механічні властивості.

МАРКУВАННЯ.

Вказівка інформації стосовно продукції у вигляді букв, цифр, умовних знаків, які поміщаються на самому виробі.

МАРТЕНІВСЬКА ПІЧ.

Полум'яна відбивна регенеративна піч для виробництва сталі з чавуну і сталевого брухту; підведення тепла в робочий простір печі здійснюється за рахунок спалювання природного газу і мазуту в середовищі підігрітого повітря.

МАШИНИ БЕЗПЕРЕРВНОГО ЛИТТЯ ЗАГОТОВОК (МБЛЗ).

Машина для розливання сталі, що забезпечує безперервне переведення рідкої сталі, яка знаходиться в сталерозливному ковші, в твердий стан у вигляді заготовок певної геометричної форми.

РОДОВИЩЕ.

Сукупність пористих чи тріщинуватих гірських порід, що містять вуглеводень.

МЕТАЛ ШВА.

Сплав, утворений розплавленим основним і наплавленими металами, або тільки переплавленим основним металом.

МЕТАЛОБРУХТ.

Металеві вироби або металеві частини виробів, будівель і споруд, що прийшли в непридатність і втратили експлуатаційну цінність. Найчастіше до металобрухту відносять металеве сміття, яке спеціально концентрують у відведених місцях для подальшої переробки (утилізації).

МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД.

Завод з виробництва сталевої металопродукції (переважно металопрокату і заготовок) із залізної руди або металобрухту; розрізняють заводи з повним металургійним циклом (комбінат або інтегрований завод), а також міні-заводи, які переробляють металолом і прямовідновлюване залізо.

МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ.

Велике металургійне підприємство, завод з повним металургійним циклом виробництва, що поєднує в своєму складі агломераційне, коксохімічне, доменне, сталеплавильне, прокатне виробництво та інші переробки, необхідні для випуску готової продукції.

МЕТАЛУРГІЙНЕ ВИРОБНИЦТВО.

Металургійне виробництво - отримання чорних, кольорових, рідкісних, рідкісноземельних і дорогоцінних металів, їх сплавів і хімічних сполук від мінеральної або вторинної сировини до готової продукції.

МЕХАНІЧНІ ВИПРОБУВАННЯ.

Випробування матеріалів різними методами, що проводяться для визначення їх механічних властивостей, шляхом деформації зразка матеріалу із заданою швидкістю і вимірюванням сил опору зразка цієї деформації або подачею постійного навантаження (напруги) на зразок з вимірюванням деформації, яка при цьому виникає.

МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ.

Характеристики, що визначають поведінку металів і сплавів при експлуатації (конструкційна міцність) і обробці (опір деформації і технологічна пластичність), для оцінки яких у зв'язку з різноманіттям умов експлуатації та обробки матеріалів проводять різні випробування, які в тій чи іншій мірі імітують ці умови.

МУФТА.

Деталь циліндричної форми з внутрішнім різьбленням для з'єднання двох труб з різьбовими кінцями.

Остання зміна Неділя, 22 березня 2020 21:55
Інші матеріали у цій категорії: « Глосарій Г-Д Глосарій Р »

Залишити коментар

Переконайтеся, що Ви ввели всю необхідну інформацію, в поля, позначені зірочкою (*). HTML код вносити не допустимо.

Контакти

м. Кам'янське,

3-й Травневий провулок, 1 д.

+38 (056) 371 13 50 - Відділ трубного прокату

+38 (056) 785-49-13

+38 (097) 879-07-15

+38 (050) 551-59-74

+38 (095) 872-83-72- Відділ нержавіючого прокату

office@kamtz.com.ua

Розсилка

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати свіжі новини і інформацію.