Глосарій Г-Д

ГАЗООЧИЩЕННЯ.

Комплекс заходів і технологій, спрямованих на уловлювання твердих, рідких або газоподібних речовин, що містяться в газових викидах промислових підприємств в атмосферу.

ГІДРАВЛІЧНИЙ РОЗРИВ ПЛАСТА.

Спосіб впливу на поганопроникний колектор для збільшення мікротріщин і пор пласта шляхом закачування рідин під високим тиском. Застосовується для збільшення проникності (і, відповідно, дебітів флюїдів).

ГІДРОЗБИВ ОКАЛИНИ.

Видалення окалини з поверхні прокату за допомогою струменя води високого тиску.

ГІДРОСТАТИЧНІ ВИПРОБУВАННЯ. ГІДРАВЛІЧНІ ВИПРОБУВАННЯ.

Випробування безшовних і зварних труб на міцність і герметичність шляхом створення всередині них тиску води, емульсії або іншої рідини. При випробуваннях не повинна текти робоча рідина, а після них - залишкова деформація стінки, що виводить діаметр за граничні відхилення.

ГАРЯЧА ДЕФОРМАЦІЯ.

Деформація, що протікає при температурах вище температури рекристалізації.

ДВІР ЛИВАРНИЙ.

Робоча площадка, що споруджується біля основи доменної печі з метою збирання продуктів плавки і обслуговування жолобів, льоток, фурмених пристроїв.

ДЕГАЗАЦІЯ СТАЛІ.

Процес видалення розчинених газів зі сталі, що знаходиться в рідкому стані. Способи дегазації сталі: виплавка в вакуумних печах, вакуумування металу при його розливанні в рідкому стані або при переливці з ковша в інший ківш, дегазація в вакуумних ковшах, продування металу інертним газом, порційне вакуумування стали.

ДЕФЕКТОСКОПІЯ.

Сукупність методів і засобів неруйнівного контролю матеріалів і виробів для виявлення в них різних дефектів (порушення цілісності або однорідності структури, зони корозійного ураження, відхилення хімічного складу і розмірів та ін.). Послуги з дефектоскопії включають: розробку методів і апаратуру (дефектоскопи та ін.), складання методик контролю, обробку показань дефектоскопів. Найважливіші методи дефектоскопії - магнітний, електричний, вихрострумовий, радіохвильовий, тепловий, оптичний, радіаційний, акустичний, метод проникаючих речовин. Найкращі результати досягаються при комплексному використанні різних методів.

ДЕФОРМАЦІЯ.

Зміна форми і розмірів тіла під дією зовнішніх сил. Являє собою результат зміни міжатомних відстаней і перегрупування блоків атомів.

ДОМЕННА ПІЧ.

Вертикально розташована плавильна піч шахтного типу для виплавки чавуну і феросплавів з залізорудної сировини.

Остання зміна Неділя, 22 березня 2020 21:56
Інші матеріали у цій категорії: « Глосарій А-В Глосарій М »

Залишити коментар

Переконайтеся, що Ви ввели всю необхідну інформацію, в поля, позначені зірочкою (*). HTML код вносити не допустимо.

Контакти

м. Кам'янське,

3-й Травневий провулок, 1 д.

+38 (056) 371 13 50 - Відділ трубного прокату

+38 (056) 785-49-13

+38 (097) 879-07-15

+38 (050) 551-59-74

+38 (095) 872-83-72- Відділ нержавіючого прокату

office@kamtz.com.ua

Розсилка

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати свіжі новини і інформацію.