Глосарій А-В

АВТОМАТИЧНИЙ ТРУБОПРОКАТНИЙ СТАН. 

Двухвалковий не реверсивний стан подовжньої прокатки труб, призначений для розкочування гільзи на короткій оправці. Входить до складу трубопрокатного агрегату з автоматичним станом.

БЕЗШОВНІ ТРУБИ. 

Трубний виріб з деформованої сталі, виготовлений без зварного шва. Виготовляється способом гарячої деформації, при необхідності з подальшою холодної деформацією або термообробкою, або їх поєднанням, що забезпечує отримання необхідних характеристик: форми, розмірів і властивостей.

БОЙЛЕР. 

Трубчастий теплообмінник, який використовується для підігріву води паром або гарячою водою.

БУРИЛЬНА ТРУБА. 

Безшовна труба з висадженими кінцями з привареними деталями замку (ніпелем і муфтою).

БУРОВА ВИШКА. 

Спорудження, яке встановлюється над свердловиною для спуску і підйому бурового інструменту, забійних двигунів, обсадних труб. Застосовуються висотою до 60 м. Виготовляються у вигляді усіченої піраміди (баштового типу), а також А-подібної форми.

ВАКУУМАТОР

Технологічна установка для вакуумування сталі після випуску з плавильного агрегату; основні елементи конструкції вакууматора: вакуумна камера, вакуумний насос, пристрої для подачі феросплавів та інших матеріалів, фурми для вдування газів (аргон, кисень), пристосування для вимірювання температури сталі.

ВАКУУМНА ДЕГАЗАЦІЯ. 

Використання вакуумних методів для видалення розчинених газів з розплаву металу.

ВАЛКИ ПРОКАТНІ. 

Технологічний інструмент прокатного стану, що виконує основну операцію прокатки - деформацію металу для додання йому необхідних розмірів і форми.

ВЕНТИЛЬ (ТРУБОПРОВІДНИЙ). 

Пристрій для регулювання потоку рідини або перекривання потоку рідини або газу, що рухається по трубопроводу.

ГВИНТОВА ПРОКАТКА. 

Прокатка, при якій кут між вектором окружної швидкості поверхні валка і осьової складової вектора швидкості переміщення металу в точці контактної поверхні більше 0 °, але не перевищує 45 °.

ПОЗАПІЧНА ОБРОБКА МЕТАЛУ. 

Введення легуючих елементів поза основним агрегатом виплавки сталі для збільшення продуктивності основного плавильного агрегату і зниження втрат легуючих елементів, підвищення однорідності сплаву, підвищення хімічних і фізичних властивостей сталі.

ВОЛОЧІННЯ. 

Процес пластичної деформації металу, що полягає в протягуванні заготовки через отвір волоки, розміри якого менше розмірів поперечного перетину заготовки.

ВИСАДКА КІНЦІВ ТРУБ. 

Технологічна операція з виконання висадженого кінця труби, тобто ділянки на кінці тіла труби зі збільшеною товщиною стінки і зовнішнім і/або внутрішнім діаметрами, що відрізняються від діаметра тіла труб. Висадка може бути зовнішньою (зовнішній діаметр висадки більше діаметра тіла труби), внутрішньою (внутрішній діаметр висадки менше внутрішнього діаметра тіла труби) або комбінованою (зовнішній діаметр висадки більше, а внутрішній менше відповідних діаметрів тіла труб).

Остання зміна Понеділок, 22 листопада 2021 15:03

Залишити коментар

Переконайтеся, що Ви ввели всю необхідну інформацію, в поля, позначені зірочкою (*). HTML код вносити не допустимо.

Контакти

м. Кам'янське,

3-й Травневий провулок, 1 д.

+38 (056) 371 13 50 - Відділ трубного прокату

+38 (056) 785-49-13

+38 (097) 879-07-15

+38 (050) 551-59-74

+38 (095) 872-83-72- Відділ нержавіючого прокату

office@kamtz.com.ua

Розсилка

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати свіжі новини і інформацію.