Область застосування сталі 40x

За рівнем зварюваності структури вона відноситься до 4 групи. Зварювальний шов може стати причиною утворення незначних тріщин. Через це матеріал 40Х перед зварювальними роботами необхідно спочатку розігріти, завдяки цьому можна уникнути різних проблем з експлуатацією отриманого виробу. Інші властивості даного матеріалу визначають його широке застосування. На виробництво поставляються заготовки наступного типу:

  1. Листи. Листовий метал набув широкого поширення, наприклад, при холодному або гарячому штампуванні. Крім цього, листи металу використовуються при обшивці каркасних конструкцій.
  2. Поковки використовуються в якості основи при створенні різних виробів.
  3. Труби сьогодні дуже поширені, наприклад, при створенні опалювальної системи або для транспортування різної рідини.
  4. Металопрокат застосовується в машинобудівній галузі в якості заготовки для різних деталей.

Після проведення термічної обробки сталь 40 може застосовуватися для отримання насадок, розгорток і корпусів мітчиків. Аналог сталі 40Х може використовуватися для отримання різних відповідальних конструкцій, наприклад, осей, валів, зубчастих коліс, болтів або плунжерів. Зарубіжні аналоги можуть використовуватися для виготовлення деталей, які будуть застосовуватися на відкритому повітрі при низькій температурі. Прикладом можна назвати елементи мостів і залізничних конструкцій. Загартування призводить до суттєвого підвищення твердості поверхні, однак крихкість знизити можна тільки при відпуску. Досягти необхідних показників можна тільки при дотриманні особливостей технології.

У багатьох випадках термічна обробка дозволяє істотно підвищити експлуатаційні характеристики металу. Термічна обробка сталі 40Х проводиться з урахуванням особливостей структури. Рекомендації щодо виконання подібної процедури наступні:

  1. Загартування сталі 40Х проводиться в масляному середовищі. Це дозволяє істотно підвищити якість поверхневого шару структури.
  2. Виконуване гартування 40Х проводиться з подальшим охолодженням заготовки. Для цього може застосовуватися звичайна повітряна або масляна середа. Масло дозволяє істотно підвищити якість одержуваного виробу, в той час як на повітрі охолодження відбувається при великих розмірах. Застосування водного середовища може привести до появи окалини та інших дефектів.
  3. Обов'язково проводиться відпуск, який дозволяє знизити внутрішню напругу. Відпуск проводиться в маслі або на повітрі.

Термообробка сталі 40Х проводиться в залежності від навантажень, на які розраховані вироби. Розрахунок проводиться в залежності від трьох критичних точок. Загартування проводиться при температурі 860 градусів Цельсія. Показник годинного інтервалу становить 4 години. Відпуск на повітрі може проводитися при температурі 200 градусів Цельсія, при застосуванні масляної ванни показник підвищується до 500 градусів Цельсія. У деяких випадках проводиться нормалізація сталі 40Х.

При правильному проведенні термічної обробки твердість після гарту становить близько 217 HB. При цьому внутрішні напруги істотно знижуються, за рахунок чого значно продовжується термін експлуатації одержуваного виробу. На завершення відзначимо, що розглянута сталь досить складна у виготовленні, тому істотно підвищується її собівартість. Саме тому легований сплав застосовується при виготовленні відповідальних виробів, які повинні мати виняткову міцність. Поверхня характеризується досить високою стійкістю до впливу вологи, але при цьому показник не відповідає нержавіючій сталі. Це пов'язано з тим, що нержавіюча сталь має в складі хром з концентрацією близько 18%. Включення інших хімічних елементів дозволяє розширити сферу застосування сплавів.

Остання зміна Неділя, 22 березня 2020 21:58

Залишити коментар

Переконайтеся, що Ви ввели всю необхідну інформацію, в поля, позначені зірочкою (*). HTML код вносити не допустимо.

Контакти

м. Кам'янське,

3-й Травневий провулок, 1 д.

+38 (056) 371 13 50 - Відділ трубного прокату

+38 (056) 785-49-13

+38 (097) 879-07-15

+38 (050) 551-59-74

+38 (095) 872-83-72- Відділ нержавіючого прокату

office@kamtz.com.ua

Розсилка

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати свіжі новини і інформацію.