Класифікація вуглецевих сталей

Вуглецева сталь, яка містить менше 0,8% вуглецю, має доевтектоїдну структуру. При зростанні цього елемента до 0,8% і більше структура матеріалу змінюється на евтектоїдну і заевтектоідну відповідно. У першому випадку структура є феритно-перлітною, в евтектоїдних вже переважає перліт, а при подальшому збільшенні С в складі матеріалу з'являється вторинний цементит.

Сплави можуть ділитися відповідно до ступеню розкислення на спокійні, киплячі і напівспокійні. У разі, коли метал був повністю розкислий в печі і, відповідно, не містить в собі закису заліза, то такий сплав називається спокійним. До його переваг слід віднести відсутність газів, а головний недолік - відносно недешева виплавка. Саме такий матеріал використовується для виготовлення відповідальних конструкцій. Більш економне виробництво у киплячій вуглецевій сталі, але в цьому випадку вона буде містити розчинені гази. Вони негативно позначаться на зварюваності матеріалу. Наприклад, азот може спровокувати появу тріщин при проведенні зварювальних робіт. Киплячі сплави містять деяку кількість закису заліза, викликану неповним розкисленням в печі.

Існують ще напівспокійні марки сталей. Вони виступають за ступенем розкислення чимось середнім між киплячими і спокійними. Метал твердне у виливниці без кипіння, однак процес супроводжується виділенням газів. Необхідно відзначити, що кількість газових бульбашок значно менша у порівнянні з киплячими сталями, а в процесі прокатки вони заварюються повністю. Такий сплав найчастіше використовується як конструкційний матеріал.

Остання зміна Неділя, 22 березня 2020 21:59

Залишити коментар

Переконайтеся, що Ви ввели всю необхідну інформацію, в поля, позначені зірочкою (*). HTML код вносити не допустимо.

Контакти

м. Кам'янське,

3-й Травневий провулок, 1 д.

+38 (056) 371 13 50 - Відділ трубного прокату

+38 (056) 785-49-13

+38 (097) 879-07-15

+38 (050) 551-59-74

+38 (095) 872-83-72- Відділ нержавіючого прокату

office@kamtz.com.ua

Розсилка

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати свіжі новини і інформацію.